Jdi na obsah Jdi na menu

FSC - hořké brambory

31. 5. 2009

Jelikož jsem ještě vyřizoval po návratu z Vinohrad další záležitosti, dostávám se k psaní příspěvku až po 23.hodině, a přiznám se dost utahán.

Na naše kluky zbyly na turnaji Floorball shop cup 2009 nevděčné bramborové medaile a myslím, že dost hořké.  Samozřejmě, při jiné konstalaci semifinále proti Start98 jste tady mohli číst oslavné ódy po vítězství v celém turnaji, či opětovnou hořkost z druhého místa. Jak už to v turnajích hraných play-off bývá jeden zápas rozhoduje o úspěchu či neúspěchu. Každopádně při situaci, jaká se vyvrbyla po odehraném druhém dni, kdy mimo Black Angels "A" neměla další čtyři mužstva jistá ani play-off musím před klukama smeknout, jak se vyrovnali se zápasem o bytí a nebytí na turnaji, a to i v situaci, kdy přišli hodně blbě o dvoubrankové vedení. Ať se na mne Pavel nezlobí, ale dát si takového vlastňáka je unikum. Nicméně se z této situace oklepali a posléze soupeře deklasovali. V tu chvíli jsem je už viděl jako absolutní vítěze. A nálada před bojem o semifinále mi jen nahrávala. Ale scénář k semifinále zřejmě napsal někdo, kdo nepřeje chodovským elévům. Na góly jsme na ploše vyhráli 5 : 2, ale na ukazateli skóre svítilo  3 : 3 - David si dal vlastence, ale je v tom naprosto nevinně. Gól na naše vedení 2 : 1 rozhodčí neuznal, neb se upísk a ač se prosebnými gesty omlouval bylo nám to houby platný, neb po půl minutě soupeř vedl 2 : 1. Po otočení skóre v  třetí minutě třetí třetiny na naše 3 : 2 meleme soupeře dalších pět minut, abychom se z náhodného protiútoku dočkali vyrovnání na konečných 3 : 3. A penalty, to byla loterie ve které jsme drželi králíka v klobouku za uši, ale vytáhl ho soupeř.  A namotivovat kluky na zápas o bronz už bylo "sajensfikšin". I když jsme skoro 20 minut  drželi naději, tak zářez rozhodčího v konci druhé třetiny nás poslal do skóre 2 : 4 a za pár vteřin i 2 : 5. A pak už jen Artur vytahoval z branky jeden míček za druhým a kluci poznali jaké to je dostat dvě cifry. Nebudu tu řešit tu poslední třetinu, ale i prohrát se dá se ctí, což se nám moc nepovedlo.

Proto zahodíme FSC za hlavu a upřeme zrak k Liberci. Ponaučíme se z chyb a ponecháme si naše cnosti. Jak se kluci už na druhém turnaji přesvědčili, hrát se dá s každým a prohrát či vyhrát taky. A hraje se do konečné sirény či písknutí (v každé třetině) !!!

Naše statistiky postupně uveřejním.  Níže přetiskuji komplet výsledky celého turnaje jenž vyhráli Black Angels po infarktovém boji a nájezdech nad Startem98.