Jdi na obsah Jdi na menu
 


2008 minut florbalu

19. 11. 2008

Kde?  Sportovní komplex HAMR Bráník

Kdy? Tento pátek 21.11.2008

V kolik hodin? Sraz máme v 14:45 na Hamru, náš hrací čas je od 15 do 16 hodin. Pokud to nestihnete přesně na sraz, nezoufejte a snažte se dorazit v rámci možností. Při pátku bude asi  v Praze šrumec.

Co s sebou? Klasika: oba dresy, mikyny, boty do haly, pití atd. co berete na zápasy...

Účel? Jednak si zatrénujem, zahrajem a podpoříme dobrou věc.

Jak to bude probíhat? To tedy sám nevím a nechám se překvapit ... a ani nevím proti komu ..., ale myslím, že myšlenka akce není špatná a navíc, když se to povede, bude každý zúčastněný světovým rekordmanem !!!

Dále je zkopírován článek ze stránek ČFbU. Jinak vše další je rovněž na stránkách ČFbU - viz oblíbené odkazy.

P.S. Naprosto mimo mísu - děkuji Stejskalům a Kýhosům za CD s fotkami. Něco s tím Přemek vyvede

Díky a v pátek na Hamru ....

Arnošt

 

Podpořte florbalové MS 2008 účastí na maratónu 2008 minut florbalu!

Florbalová událost desetiletí v České republice je doslova za dveřmi. Světový šampionát florbalistů vypukne v Ostravě už v sobotu 6. prosince, přesně dva týdny předtím je tu ale šance pro všechny florbalové nadšence, aby významnou měrou osobně pomohli s propagací MS! Přidáte se k organizátorům a pokusíte se spolu s námi odehrát na podporu MS 2008 maratón "2008 minut florbalu"? Vyjímečný florbalový nonstop zápas začne v pátek ráno 21.listopadu v areálu pražského Hamr Braník a pokud to společně dokážeme, skončí po 33 hodinách a 28 minutách v sobotu 22.11. večer tamtéž!

Dosud nejdelší florbalový maratón se odehrál ve Švýcarsku a trval přesně 24 hodin, takže český florbal má šanci vylepšit stávající světový rekord téměř o půl dne! U známé pelhřimovské agentury Dobrý den je už oficiálně zaregistrován pokus o světový rekord v divácké návštěvnosti na florbalovém MS, k jehož překonání je potřeba zaplnit na jeden z finálových dnů MS O2 arenu nejméně 15 107 diváky, v případě zájmu florbalové veřejnosti o maratón "2008 minut florbalu" je však možné kontaktovat Pelhřimov ještě před začátkem MS!

Hlavním cílem akce "2008 minut florbalu" je však především snaha vzbudit zájem české veřejnosti o nadcházející prosincové MS 2008 a ukázat, že florbal je sport opravdu pro všechny. Do florbalového maratónu proto hodláme zapojit muže, ženy, děti, veterány, vozíčkáře, celebrity, politiky, novináře, prostě všechny, kdo projeví zájem. Zahajovací buly florbalového přenosu by se měla v pátek ráno ráno objevit v živém vysílání České televize a Novy, v průběhu akce se plánují další aktuální vstupy ve zpravodajských relacích. Celou akci přislíbili rozjet herci a zpěváci z podpůrného týmu MS 2008 Real Top Praha, konkrétní jména zahajovací sestavy budou postupně upřesněna.

Maratón "2008 minut florbalu" podpoří nejen prosincové MS 2008, ale bude také startovním výstřelem pro charitativní část světového šampionátu florbalistů v České republice, jejíž kompletní výtěžek bude po MS 2008 věnován České federaci florbalových vozíčkářů. Podrobnosti budou postupně zveřejňovány, první penízky ve "vozíčkářské kasičce" však zacinkají právě během velkého florbalového maratónu - za každý vstřelený gól poputuje na konto vozíčkářů 2008 haléřů!

Vyzýváme proto nyní všechny florbalové nadšence, aby se spolu s námi zapojili do maratónu "2008 minut florbalu" ať už jako jako hráči, organizátoři, rozhodčí nebo jen diváci! Definitivní systém maratónu bude upřesněn podle ohlasu florbalové veřejnosti, základní plán je takový, že by se odehrálo celkem 33 hodinových "zápasů", které na sebe budou bez přestávky plynule navazovat. Samozřejmě od úvodního do závěrečného hvizdu proti sobě hrají dva HLAVNÍ TÝMY (názvy budou rovněž upřesněny), složené právě z jednotlivých "pětek", takže celkové skóre se může vyšplhat k velmi zajímavým číslům...!