Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro 2009 - komentář

2. 1. 2009

K jednotlivým položkám trochu detailně:

Přebor elévů:

Vzhledem k tomu, jak si elévové stojí po první polovině přeboru, nelze si za cíl veškerého snažení dát nic jiného, než aby první místo tabulky bylo i po všech odvetách obsazeno týmem TJ JM Chodov. Kluci na to mají nejen herně ale i morálně, a byla by velká škoda toho nevyužít. Poslední tři zápasy podzimní části ligy zvládli bez inkasovaného gólu a i výkonem a  výsledkem své soupeře jasně předčili. Rovněž učinkování na předVánočním turnaji naznačilo, že ambice mužstva jsou v reálně  nastíněných  možnostech. Dle soupisek týmů, s kterými jsme se utkali na turnaji, nastoupili soupeři, s vyjímkou Vinohrad, takřka v plné sestavě (Future i Black Angels bez pár borců s áčkovým týmem, Petrovice v sestavě, v jaké vládly sedm kol přeboru).  Výsledek hovoří pro naše borce. O morální hodnotě týmu hovoří i to, že se po ztraceném vedení ve finále nesložil a v nájezdech, i když měl na kahánku, soupeře předčil.

Ale .... Pořád je co zlepšovat !!! Hraje se od první do poslední vteřiny utkání !!! V průběhu zápasu se starám o hru a neřeším nic jiného !!! Nereaguji na komentáře rodičů a fanoušků !!!  Nediriguji si střídání jak chci. Od toho je tam trenér !!!  Před zápasem se jdu vyprázdnit a ne se dovolovat jít čůrat uprostřed hry !!! Když se mi něco nepodaří, tak se nevztekám, nemlátím florbalkou či ji zahazuji !!!  Hráči na střídání sedí v místě kde naskakují do hry a ne někde v koutě !!! Když mi trenér něco vysvětluje nečumím kde co lítá, ale vnímám ho !!!  To jen namátkou co se mi vybavilo z Petrovic. Tak že, toho, co zlepšovat, či čeho se vyvarovat  při zápase je hodně. A při trénincích je toho ještě více. I když se úroveň od září zvedla, stále to není dokonalé. I když dokonalé to nebude asi nikdy. Ale trénink je od slova trénovat, hrát, něco se naučit, v něčem se zdokonalit. Stále se dost času promrhá nekázní, zbytečným tlacháním, bezdůvodným děláním ptákovin a staráním se o kraviny. Elévové, proberte si to ve svých mozkových závitech. Jak už jsem napsal v úvodu, máte na to, abyste byli přeborníky, ale bez práce a kázně nebude pohár !!! Ostatní týmy na vás mají pifku a nedají vám nic zadarmo !!! Že jste je nyní zrušili, to se vše může obrátit a nerad bych po skončení soutěže psal, že jste to po.......

Turnaje:

Jednoznačně prioritní - Prague games 2009 (8.7. - 11.7.2009)

Tentokráte apeluji na rodičovstvo elévů. V plánu rodinných dovolených vymezit výše uvedený termín pro tento turnaj !!! Pro kluky by to mělo být druhé vyvrcholení celé sezóny (po lize) a pro ročník 1997 i rozlučka s elévským věkem. Pokud kluci nastoupí pokud možno v nejsilnější sestavě, mají docela čáku uhrát solidní výsledek na tomto největším mládežnickém turnaji. Loni se dávalo mužstvo horko těžko dohromady a výsledek tomu i odpovídal, ale ti co na Prague games hráli a i pro jejich rodiče to byl zážitek. Startovné by měl uhradit oddíl a na nás velkých zbývá jen si pro to udělat čas a dopřát kluků porovnání s elévy nejen z Prahy, ale i  ze zahraničí.

Tatran cup (16.5. - 17.5.2009)

Termín je převzat z turnajového kalendáře pořádajícího Tatranu Střešovice. Mělo by se hrát v Unihoc Aréně. Loni byl turnaj jednodenní, tak že nevím jak tomu bude letos při uvedeném datumu. Propozice ještě nejsou a termín přihlášek také ještě ne. Každopádně to budu sledovat a dávat na vědomí. Z loňska obhajují naši elévové bronzový talíř.

Floorball shop cup (?.?. - ?.?.2009)

Turnaj ve vinohradské sokolovně. Loni tam kluci nastartovali turnajově-medailovou pouť. Jak tomu bude letos uvidíme.

Jarní Petrovice (?.?. - ?.?.2009)

Turnaj v nám známé petrovické hale. Loni vítězové. Letos je ve hvězdách, zda bude turnaj uskutečněn. Ale do předběžného kalendáře jsem ho zařadil.

Tyto čtyři turnaje absolovali elévové v loňském roce. Při výroční schůzi s Michalem jsme konstatovali, že by bylo fajn se těchto turnajů zúčastnit i letos.

Další avizované turnaje jsou záležitostí všeobecné domluvy. Tyto turnaje jsou mimo Prahu a účast na nich bude zcela v režii nás všech. Jelikož ještě nejsou termíny a propozice, nelze zatím dělat nějaké závěry zda ano či ne. Ale bylo by fajn znát názor všech hrajících elévů a jejich rodičů k těmto a popřípadě i jiným akcím. Tyto turnaje jsem vyzobal z internetu a není vyloučeno, že narazím i na další. Nelze striktně nařídit, že elévové pojedou na ten a ten turnaj a zařiďte se podle toho. Myslím, že pokud bude vůle se domluvit, můžeme dát dohromady kalendář turnajů, kam zavítáme v nejsilnějším složení. Nemá cenu jet na turnaj v osmi lidech s tím, že ostatní již mají něco jiného domluveno. Proto dávám již počátkem roku jakýsi nástin budoucna. A jelikož startovné hradí oddíl jen na jeden turnaj (Prague games) bude opravdu celá režie na rodičích. Jedná se o dopravu, startovné, jídlo,ubytování, zajištění času mezi zápasy atd. Administrativní stránku jsme s Michalem schopni dát dohromady, ale s dalšími náležitosti   musí pomoci i další. Vycházím z toho, že to děláme pro naše potomky, kteří  za ten půlrok stačili udělat docela dobrou partu, která by neměla zakrnět a jak jsem vypozoroval tak i rodičům není osud elévského týmu zcela lhostejný.  Proto bych rád znal v průběhu ledna názor všech zainteresovaných. Samozřejmě nemohu nikoho do ničeho nutit, ale jak jsem předeslal můžeme klukům na druhé čtvrtletí letošního roku udělat pěkný florbalový program. A když se to povede, kluci nám to jistě vrátí svými výkony!

 Arnošt