Jdi na obsah Jdi na menu
 


Konečná ......

21. 9. 2009

S přechodem do pozice vedoucího mladších žáků končím psaní těchto stránek. Veškeré další informace k týmu elévů jsou na www.florbalchodov.cz v sekci elévové.

Místo nekrologu:

Kdo sledoval tyto stránky ví proč vznikly. A když ofiko stránky začaly fungovat, pokračoval jsem v psaní dál. Pokud jsem zaregistroval, návštěvníky byli nejenom naši elévové a jejich rodiče, ale odkaz na tyto stránky se objevoval i jinde. Že jsem čas strávený na příspěvcích nemarnil zbytečně,  jsem poznal z osobních reakcí. Poděkování od některých, ač v písemné formě či v ústní,  je pro mě více než jakákoli jiná odměna. Proto mě docela mrzí, že se nikdo nenašel, komu bych předal žezlo....

Myslím, že stránky splnily účel, zejména v prvopočátku, kdy se místo www.florbalchodov.cz objevovalo hlášení o chybě. A i po zprovoznění florbalchodovského webu byly jmelévské stránky kontaktem mezi elévy a vedením družstva.

Nevím, zda to bylo spuštěním stránek, nebo něčím jiným, ale po spackané sezóně a propadu do přeboru začal výsledkový obrat elévského mužstva. Na jaře 2008 "bednová" šňůra po posezóních turnajích (1 x první, 2 x třetí), a dále v sezóně 2008/2009 vítězné tažení přeborem, vítězství na předVánočním turnaji, konečné první místo v přeboru a na turnajích postupně "brambora" z Vinohrad, 3. místo (obhajoba na Tatrancupu), finále (2.místo) na Nisa Open - což je dle mého největší úspěch této kategorie elévů (!!!), a suveréní vítězství v Plzni.

Založením stránek to nebylo. Kluci si postupně uvědomili, že jsou tým a když potáhnou za jeden provaz, tak se dostaví výsledky. Výsledky ale musí být podpořeny dřinou na tréninku pod vedením někoho, kdo je ochoten dát klukům vše co umí a ještě něco navíc. Tímto děkuji Michalovi a posléze i Markovi za vše co pro elévy udělali. To, že Michal na podzim 2008 u elévů zústal mělo za následek, že se mu podařilo stmelit kolektiv a dát klukům florbalové základy. V nějakém předcházejícím článku jsem psal, že Chodovu vyrůstá generace hráčů, z nichž někteří to směle mohou dotáhnout nejen do extraligy, ale i dál. Těm, kterým se to povede (a podle mě jich nebude málo), by si měli vzpomenout na svého prvního trenéra ...

Děkuji tedy všem za všechny florbalové zážitky uplynulých měsíců.

Arnošt

P.S. Doufám, že "kocouří" dres nebude sloužit jako hadr na boty, ale bude pro kluky cenná relikvie a vzpomínka na své florbalové začátky.