Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přátelák s Mukařovem

21. 4. 2009

Jed ze mne po 24 hodinách vyprchal, ale to co předvedli naši elévové v Kunraticích, mi asi bude ještě minimálně do soboty ležet v žaludku. Kluci předvedli, když pominu výsledek, s přehledem nejhorší herní projev za celou sezónu. To co jsem vyslechl na střídačce a u některých i na ploše, není k poslechu ani v hospodě IV. cenové kategorie, jestli ještě nějaká je. Starání se o všechno jiné než o zápas se slovy "dyť je to jen přátelák, a stejně jim natrhnem prd ...", jak jsem slyšel tak  předávám, mě docela položilo na lopatky. A navíc tak ubrečenou partičku jsem ještě nezažil.

Když to vemu popořadě. Herní projev hrůza. Takhle mizerně kluci ještě nikdy nehráli. Gólmanům  za tím ementálem, za kterým chytali toho moc vytknout nemůžu. Ale oba mohli každopádně  jednomu gólu zabránit. Nicméně při vyhazování míčku mi připadalo, že to dělají poprvé. A to Artur absoloval osobní cvičení na tréninku s Barym. Kopce jako Šumava, kdy zpracování míčku je spíše dílem štěstí, a pokud možno na obsazeného hráče. A když už šel míček po zemi, tak na florbalku soupeře. Obrana totálně propadla! Všichni, bez vyjímky! Nepokrytí soupeře, zbytečné šmrdlání v koutě, nedůslednost při pokrytí míčku, bídná rozehrávka, jestli se o ní dá vůbec psát. Útok, až na pár záblesků kombinace, taky děs. Zbytečné sólování, drbání míčku a když nahrávka, tak do souboje. Střelecké  pokusy byly u některých opravdu jen pokusem. 

Nejdříve jsem myslel, že to klukům prostě nesedlo, ale dění na střídačce mi vyvedlo z omylu.  Jak už jsem výše citoval, tak u některých zřejmě převládl pocit sebeuspokojení, že jsou nej.  Paradoxně u těch (nebudu jmenovat), kteří co do výkonu rozhodně nepatří k tahounům. Marně je člověk na začátku usadí po hracích pětkách, tak aby bylo možno bez problému střídad, stanoví kdo za koho pude na plac. Po pěti minutách sedí (někteří i leží) bez ladu a skladu. Při povelu střídat se pletou mezi sebou a někteří ani neví zda mají jít na hřiště či nikoli. Dění na ploše některé na střídačce vůbec nezajímá a vesele si vypráví zážitky ze školy jsa obráceni zadkem k mantinelu. A vypráví, a překřikují se slovníkem ctěných dam z Perlovky. Občas, při letmém pohledu na hru zkonstatují, že ten a ten to zkur... a že je (to tady ani nemůžu náznakově napsat). Rovněž soupeř je .... a Michal to píská úplně blbě.

Michal pískal v rámci možností a můžu napsat, že dobře. Mukařovští jsou, pokud to naše hvězdy nezaznamenali na předVánočním turnaji, tvrdší hrou známi. Hodně by o tom mohli vyprávět elévové Black Angels. Florbal je sice veden jako bezkontaktní sport, ale k soubojů tělo na tělo dochází. Veškerým nářkům, že mě soupeř (z některých pusinek definován úplně jinak) seknul nebo přidržel se dá přejít kombinační hrou, kdy soupeř nemá čas do nějakého souboje jít. Ale to naši neborci nepochopili, nebo spíš někteří něchtěli pochopit, protože oni jsou nedotknutelní. Když se jim to snaží Michal nebo já vysvětlit, tak má dojem, že mluví do dubu. Ale dub zase nemá tolik protikeců....

Asi výše uvedené řádky čtenáře, zvyklé spíš na chválu elévského týmu, zarazí, ale tak jak jsem nakoupil, spíše zažil, tak předkládám. To co jsem už popisoval v předcházejícím článku o chování na trénincích a to co předvedli ve středu mě opravdu utvrdilo v "hvězdných manýrech". Nemyslím, že by kluci zapomněli hrát, ale nabyli dojmu (někteří), že jsou něco. A ono tomu tak není. Čeká nás poslední zápas proti Panters a už zafinancované turnaje, kdy se proti nim postaví soupeři ze soutěže o třídu výš. Vím, že naši na ně herně a i výsledkově mají, ale s takovým výkonem a hlavně chováním co předvedli půjdou do kopru. Jestli si myslí, že na Tatran cupu v soboji s Tatranem jim bude rozhodčí připískávat, tak ať na to rychle zapomenou. Bohužel je to tak. A za nadávání soupeři dostanou řachu vyloučení pro sebe a oslabí i tým. Neřkuli udělají hezkou vizitku sobě, rodičům i ostatním.

Možná si čtenář řekne, že od toho, aby byl pořádek, jsou tam trenéři. Michal, Marek i já to děláme ve svém volném čase a není-li zájem i na druhé straně, můžeme se stavět na hlavu a je nám to houby platný. Vstřícnost musí vyjít od hráčů, tak jak tomu do nedávné doby bylo. Nevím, zda začalo působit na některé jaro, ale ať se koukají hodně rychle probrat. Takovou, jaká byla tato středa, už nechci s elévama zažít. Jak už jsem napsal, věřím, že kluci mají na to, aby na turnajích uhráli slušné výsledky. Ale musí jít do sebe. Jinak budeme všude jen do počtu a to, a myslím, že i samotní elévové, jejich rodiče a příznivci nechceme!!!

Pro pořádek:

TJ JM Chodov - Sokol Mukařov  14 : 5  (3 : 1, 5 : 3, 6 : 1)

Branky: Prášek (5.,17.,19.,30.,39.,41.), Jirásek (11.,36., 41.), Zajíc (12.), Macák (20.), Kýhos (22.), Hadrava (33.), Větrovský (42.)

Hráno dne 20.4.2009 v hale v Kunraticích, hrací čas 3 x 15 minut.

Arnošt